Võistlused

Sakus algas noorte võistkondlike Euroopa meistrivõistluste Põhja regiooni finaal

Võistluste avamisel ütles Euroopa Põhja Reiooni juht Christina Ahlstedt : “Ma olen väga õnnelik, et pärast pikka pausi oleme siin ja saame taas võistelda. Tore on kogeda siinset sõbralikku ja rahumeelset õhkkonda. Meie võistlus on toimunud paljudes riikides, sel aastal esimest korda Eestis. Tänan Eesti Laskurliitu selle olulise võistluse korraldamise eest ja soovin kõigile osalejatele edu!”

Lisaks Eestile võistlevad sellel võistlusel veel õhupüssi harjutuses Soome, Norra, Rootsi ja Taani võistkonnad ning õhupüstoli harjutuses Läti, Poola, Rootsi ja Norra võistkonnad. Võistluste käigus kohtuvad kõik võistkonnad omavahel ja paremusjärjestus selgub kogutud võitude alusel. Kokku on Euroopas 3 regiooni ning igast regioonist pääseb finaalvõistlusele 8 parema hulka 2 regiooni parimat võistkonda, regioonide parim 3. koha võistkond ning finaalturniiri korraldaja riik. Finaalvõistlus toimub septembris Budapestis.

Eesti püssivõistkond võitis täna ühe kohtumise ja kaotas samuti ühe. Esimeses kohtumises alistati Taani püssivõistkond 17:15, teises kohtumises jäädi alla Rootsile seisuga 14:18.

Eesti püstolik´võistkond kaotas täna mõlemad kohtumised, Poolale kaotati seisuga 12:20, Rootsile jäädi alla seisuga 10:22.
Homme algab võistluste teine päev Sakus kell 09:00.Eesti püssi võistkond:

 1. Anastassia Olewicz 2004, Narva LSK
 2. Susanna Sule 2004 Kaiu LK
 3. Kristina Mölder 2004 Elva LSK
 4. Artjom Plotnikov 2004 Narva LSK
 5. Kirill Rumjantsev2004 Narva LSK
 6. Mihkel Villem Kõps 2005 Elva LSK

Treener Andrei Mihhailov

 

Eesti püstoli võistkond:

 1. Sirli Likk 2004 Ülenurme GSK
 2. Elerin Ross 2004 Ülenurme GSK
 3. Mai-Liis Vikman 2004 Haaapsalu SK
 4. Jaanus Laidus 2004 Väike-Maarja LaSK
 5. Ragnar Juurik 2006 Kaiu LK
 6. Karlis Lõps 2005 Haapsalu SK

Treener Mati Seppi

Link piltidele: EYLCH Tallinn 2022

Foto: Risto Aarrekivi

VIIMASED UUDISED

Eesti Laskurliit on avalikes huvides mittetulundusühinguna tegutsev heategevuslik juriidiliste isikute vabatahtlik ühendus, mille eesmärgiks on laskespordi edendamine ja sportlike eluviiside arendamine elanikkonna hulgas, harrastus- ja võistlusspordi propageerimine ja koordineerimine.

Eesti Laskurliit © Kõik õigused kaitstud.

To Top