Nädalavahetusel toimub Kaitseliidu Männiku lasketiirus 25 m Lapua Euroopa karikavõistluste kolmas etapp.

Täiskaliibrilise püstoli harjutuses oli esimese poole järel juhtimas.

Peeter Olesk ja prantslane Yann Fridrici (nii 293 kui ka 13 sisekümmet). Seeriad: Olesk 96-99-98, Fridrici 98-97-98.

Kolmandal positsioonil oli Reijo Virolainen (292) ja vaid ühe punktiga jäi Virolainenist maha lätlane Emils Vasermanis (291).

Harjutuse teisel poolel jätkasid kaks paremat (Olesk ja Fridrici) “käsikäes” eesotsas. Kuid siis tabas Olesk viimases seerias ootamatult kaks korda seitse.

„Mu sõrme ja käega juhtus midagi imelikku, sihtisin, aga püstol liikus ja lõpuks pidin vajutama. Kui nii juhtub, siis tulemus ei saa olla hea. Siis oli keskendumisvõime kadunud“, selgitas Olesk pärast etappi.

Viimane seeria oli vaid 90 Oleskile. Prantslane Yann Fridrici jätkas kindlat esitust ja tema teise poole seeriad olid 97-99-98 (Olesk 98-98-90).

„Olen väga väga õnnelik. Tänane võistlus oli väga pingeline, oli raske lõpuni keskenduda. Peeter on kõrgel tasemel laskur ja ma suutsin teda seekord võita. Väga tore päev“, ütles Lapua Euroopa karikavõistluste Eesti etapi võitja Fridrici.

Kolmas oli soomlane Marko Talvitie. Fridrici võidutulemuseks jäi 587 (293+294), Oleski tulemus oli 579 (293+286). Talvitie kolmas koht tuli 578-ga (283+295).

Teistest eestlastest sai Fred Raukas 575 silmaga 5. koha, Reijo Virolainen 7. koha 573 silmaga, Erik Amann 569 silmaga 9. koha.

Eesti võitis meeskonnavõistluse tulemusega 1727 Läti (1712) ja Soome (1707) ees. Eesti võistkonda kuulusid Peeter Olesk, Fred Raukas ja Reijo Virolainen.

Euroopa Karikavõistluste etapp jätkub pühapäeval Männiku lasketiirus kell 11:00 algava standardpüstoli harjutusega.