Bakuus toimuvatel laskespordi maailmameistrivõistlustel selgusid täna parimad olümpiakiirlaskmise harjutuses. Peeter Olesk jagas kvalifikatsioonis esimese võistluspäeva järel liidrikohta ja oli finaalikohas kinni ka täna viimase lasuni.

Kvalifikatsiooni kokkuvõttes kogus Olesk 583 punkti ja sai kaheksanda koha. Sama skoor oli ka kuuenda ja seitsmenda koha mehel, aga sisekümneid oli vastavalt 21, 17 ja Oleskil 16. Seega pääses viimasena ehk kuuendana finaali ukrainlane Denis Kushnirov.  Olümpiakiirlaskmise harjutuses tuli maailmameistriks hiinlane Yuehong LI, hõbemedali võitis Prantsusmaa laskur Clement Bessague ja pronksmedali sakslane Florian Peter.

MM-il jagati välja neli olümpiakvooti. Maailmameistrivõistluste tulemuste põhjal kindlustasid  pääsu Pariisi OM-le Yuehong Li, täna neljanda koha saanud jaapanlane Dai Yoshioka, Denis Kushnirov ja Peeter Olesk!

Peeter Olesk on neljas Eesti sportlane, kes on taganud pääsu Pariisi OM-le.  Eestlastest on lisaks Peeter Oleskile koha 2024. aasta Pariisi olümpiale taganud ujuja Eneli Jefimova, kümnevõistleja Karel Tilga ja kergejõustiklane Rasmus Mägi.

Palju õnne suurepärase tulemuse puhul Peetrile, tema treenerile Matthias Hahnile ja Peeter Oleski esimesele treenerile Maire Tiislerile!

Recommended Posts