Võistlused

Peeter Olesk võitis 2. Ranno Krusta mälestusvõistlused!

Tänane päev 2. Ranno Krusta mälestusvõistlustel algas kerges vihmasajus, mis siiski laskmist väga ei seganud.

Kvalifikatsiooni parim oli aserbaidžaanlane Ruslan Lunev tulemusega 579, teine Riccardo Mazzetti (ITA) oli teine, kuid Lunevist viis punkti vähem (574). Sloveen Joze Ceper ja eilne võitja Peeter Olesk lasid sama tulemuse 567 silma.

Kvalifikatsioon ei olnud Peeter Oleski jaoks kerge, tema tänased seeriad olid 95+92+91 võistluse esimesel poolel ja 100+97+92 tänase kvalifikatsioonivõistluse teisel poolel. Lisaks neile jõudsid poolfinaalidesse 8 parema hulka Läti noor laskur Daniels Vilnis, itaallased

Tomasso Chelli ja Massimo Spinelli ja ka eestlane Fred Raukas.

Esimese poolfinaali kaks paremat olid Ruslan Lunev (14 tabamust) ja Riccardo

Mazzetti (13 tabamust). Peeter Olesk võitis teise poolfinaali 16 tabamusega, edestades itaallast Tomasso Chellit (12 tabamust). Sarnaselt eilse võistluspäevaga pääses finaali kaks itaallast, Ruslan Lunev ja Peeter Olesk.

Ja sarnaselt eilse võistluspäevaga otsustasid võitja Peeter Olesk ja Ruslan Lunev. Finaal oli ülimalt põnev. Finaali juhtis kaua aserbaidžaanlane Ruslan Lunev, aga siis alustas Peeter Olesk lõpuspurti. Enne kahte viimast viielasulist seeriat juhtis veel Lunev 23:22, aga finaali lõpuosa õnnestus Peeter Oleskil paremini ja ta võttis tulemusega 30 tabamust finaalivõidu, teine Lunev 29 tabamusega. Kolmas oli Riccardo Mazzetti (18 tabamust) ja neljas Tomasso Chilli (16 tabamust).

„Ma olin väga motiveeritud, et võita Ranno Krusta memoriaal sel aastal, kuna eelmisel aastal see mul ei õnnestunud seda teha. See on minu jaoks midagi väga erilist, sest samaaegselt Ranno Krusta oli nii minu treener kui ka väga hea sõber.“, selgitas õnnelik võitja Peeter Olesk.

Kahe võistluspäeva kokkuvõttes oli 2. Ranno Krusta mälestusvõistluste järjestus järgmine:

 1) Peeter Olesk EST

 2) Ruslan Lunev AZE

 3) Massimo Spinella ITA

Homme algab Männiku lasketiirus Euroopa Karikavõistluste etapp 25m harjutustes. Laupäeval selgub võitja täiskaliibrilise püstoli harjutuses, pühapäeval standardpüstoli harjutuses.

 

Fotol: Peeter Olesk

Foto: Risto Aarrekivi

VIIMASED UUDISED

Eesti Laskurliit on avalikes huvides mittetulundusühinguna tegutsev heategevuslik juriidiliste isikute vabatahtlik ühendus, mille eesmärgiks on laskespordi edendamine ja sportlike eluviiside arendamine elanikkonna hulgas, harrastus- ja võistlusspordi propageerimine ja koordineerimine.

Eesti Laskurliit © Kõik õigused kaitstud.

To Top