Võistlused

Baltic Cup jäi Leetu

Peale aastast pausi peeti kaheksandad Baltic Cup laskmisvõistlused Leedus Rokiškise linnas.

Jätkus senine traditsioon, et korraldaja riik võtab esikoha ja jätab karika koju. Leedule tagas võidu suurim esikohtade arv, mida oli 9.  Läti võitis 8 ja Eesti 5 esikohta ning kuigi Eesti laskurid lisaks 10 hõbe ja 8 pronksmedalit, tuli ka lätlastele napilt alla jääda.

Meie koondise moodustasid Kaiu, KL MäLK, Ülenurme, Narva ja Elva klubide laskurid. Täielikult domineerisid meie laskurid naiste ja naisjuunioride püssi harjutustes. Juuniorid loovutasid konkurentidele 9 medalist vaid ühe ja naised 3. Esikohad võitis Anastassia Olewicz juunioride õhupüssi ja lamades harjutuses, Marleen Riisaar juunioride 3×40 lasku standardis, Marianne Tavits naiste õhupüssi harjutuses ning Ljudmila Kortšagina naiste 3×40 standardis.

Kõige napimalt jäi kuldmedalist ilma Meelis Kiisk lamades harjutuses, kus ta lasi võitja Rimvydas Speciusega võrdse tulemuse 616,0 silma, kuid jäi sisekümnete võrdlsuses alla. Hõbeda sai Meelis kaela ka 3×40 lasku standardis, kuid siin oli kaotus olümpiaks valmistuvale Leedu esilaskurile Karolis Girulisele kindel.

Kolme hõbemedaliga pidi leppima Susanna Sule Kaiust naisjuunioride püssiharjutustes, kuid tema kaotused olid kõik oma võistkonnakaaslastele. Koos Karel Udrasega võitsid nad aga juunioride õhupüssi mix harjutuse, mis paraku riikidevahelisse punktiarvestusse ei läinud.

Karel Udras tuli veel teiseks juunioride 3×40 standardis, nagu tema koondisekaaslane  Artjom Plotnikov Narvast õhupüssi harjutuses. Narva laskuritest sai veel pjedestaalile Veera Rumjantseva, kes oli naiste spordipüstoli harjutuses teine ja õhupüstolis kolmas. Kaks hõbemedalit spordipüssi harjutustes võitles välja ka Narvast pärit, kuid nüüd Männiku klubi esindav Anžela Voronova. Samades harjutustes täiendas Eesti koondise ja Elva Laskespordiklubi medalitekogu Marianne Tavits pronksmedalitega ning sama tegi Marleen Riisaar juunioride lamades ning õhupüssi harjutustes. Kaks pronksmedalit lisas võistkonnale ka Kahru Männik juunioride standardis ja õhupüssi harjutuses. Siim Christian Reppo-Sirel sai pronksmedali meeste lamades harjutuses


Fotol Neidude õhupüssis kolmikvõidu saanud Eesti naisjuuniorid vasakult Susanna Sule, Anastassia Olewicz ja Marleen Riisaar.

VIIMASED UUDISED

Eesti Laskurliit on avalikes huvides mittetulundusühinguna tegutsev heategevuslik juriidiliste isikute vabatahtlik ühendus, mille eesmärgiks on laskespordi edendamine ja sportlike eluviiside arendamine elanikkonna hulgas, harrastus- ja võistlusspordi propageerimine ja koordineerimine.

Eesti Laskurliit © Kõik õigused kaitstud.

To Top