Tallinnas toimuvatel Euroopa õhkrelvade meistrivõistlustel on lõppenud esimene võistluspäev.

Juunioride õhupüstoli mix-harjutuses tuli esikohale Itaalia 1 võistkond koosseisus Alessandra Fait and Matteo Mastrovalerio, kes alistas finaalis Ukraina 1 võistkonna seisuga 16:12. Kaks medalit sellelt võistluselt läks Gruusiase, kelle mõlemad võistkonnad said kolmanda koha. Eesti 1 võistkond Ragnar Juurik/Marja Kirss sai 20. koha ning Eesti 2 võistkond koosseisus Jaanus Laidus/Siri Likk said 27. koha.

Naisjuunioride õhpüssi harjutuses läks ülipõnevas esikohamatšis võit Taani, Anna Nielsen alistas finaalis tulemusega 17:15 Šveitsi laskuri Audrey Gognia. Eesti sportlastest sai parima tulemuse Anastassia Olewicz, kes sai 47. koha 618,4 silmaga, Susanne Sule oli 617 silmaga 49., Alexandra Bartšuk sai 609,7 silmaga 60. koha, Varvara Rogaten oli 609 silmaga 61. ja Nathalie Lessing sai 606 silmaga 64. koha.

Meesjuunioride õhupüssi harjutuses sai Rootsi kaks medalit. Kuldmedali võitis Victor Lindgren, kes alistas kullamatšis ungarlase Ferenc Toeroei 17:5. Pronksmedal läks Lindgreni võistkonnakaaslasele  Jesper Johanssonile. Eesti laskurite kohad: 49. Karel Udras, 50. Kahru Männik, 51. Markus Minn, 52. Manfred Kukk

Kokku võitsid esimesel võistluspäeval medali 8 riigi sportlased. Euroopa meistrivõistluste avapäeva järel juhib medalitabelit Rootsi 1 kuldmedali ja 1 pronksmedaliga.