Võistlused

Jaak Kärneri 2021 laskevõistluse võidukarikas läks Tallinna malevale

Sakala maleva endise relvurpealiku, meisterlaskuri ja maailmameistri Jaak Kärneri nimelised laskevõistlused toimusid Viljandi lähistel Väluste lasketiirus. Jaak Kärner tõi Kaitseliidule ja Sakala malevale rahvusvahelist au ja kuulsust vabapüssist laskmises. Maailmameistriks tuli Jaak Kärner 1935 aastal vabapüssiharjutuses põlvelt laskeasendis, milles saavutas 377 silma 400st võimalikust.

Kärneri nimelise laskevõistluse põhiharjutuseks oli 3×10 lasku 100m peale. 2021 aasta meistermeeskond ja Jaak Kärneri nimelise rändkarika viis seekord koju Kaitseliidu Tallinna malev koosseisus Toomas Niinemägi, Ain Muru, Raul Erk ja Jaanis Aarne. Võistkondlik teine koht jäi võõrustajale, Sakala malevale ja kolmas koht läks Viru malevale.

Individuaalselt võitis esimese koha Raul Erk Tallinna malevast 280 silmaga Ain Muru (Tallinna malev) ja Guido Riitsalu (Sakala malev) ees. Teine ja kolmas koht lasid välja võrdse 274 punktisumma, kuid suurem arv sisekümneid andis Ain Murule Tallinna malevast kõrgema teise koha. Samas saavutas Guido Riitsalu Sakala malevast parima tulemuse 93 silmaga põlvelt laskeasendist ja sümboolne “alavõit” jäi võõrustaja rollis Sakala malevasse. Sama tulemust kordas ka individuaalvõistleja, Sakala maleva väljaõppeülem kapten Silver Mäe. Seega topeltrõõm Kaitseliidu Sakala malevale. Naiste arvestuses oli parim 249 silmaga Silja Möllits Tartu malevast.

Suured tänud Sakala malevale meisterlaskur Jaak Kärneri nime au sees hoidmise eest ning prestiižikat laskevõistlust korraldamast. Taaskohtumiseni aastal 2022.

VIIMASED UUDISED

Eesti Laskurliit on avalikes huvides mittetulundusühinguna tegutsev heategevuslik juriidiliste isikute vabatahtlik ühendus, mille eesmärgiks on laskespordi edendamine ja sportlike eluviiside arendamine elanikkonna hulgas, harrastus- ja võistlusspordi propageerimine ja koordineerimine.

Eesti Laskurliit © Kõik õigused kaitstud.

To Top