Võistlused

Polish Open Kaliber 2019

Poolas Bialystokis 20. korda peetud Polish Open Kaliber rahvusvahelisel võistlusel osalesid 14 riigi laskurid. Kõrgetasemeline konkurents ja muljetavaldav korraldus tegid võistluse kõigile osavõtjatele väga meeldivaks.

Eestist osales laskureid Narva, Elva, Männiku, Järvamaa ja Kaitsejõudude klubidest. Naisjuunioride õhupüstoli harjutuses oli narvalanna Aleksandra Moissejeva esimeses stardis 563 silmaga kolmas ja teisel päeval lasi põhiharjutuses 573 silmaga uue Eesti rekordi ning tuli finaalis prantslase Annabelle Piocki järel hõbemedalile.

Meeste õhupüstolis kordas Peeter Olesk esimesel päeval 584 silmaga Eesti rekordit ja oli kolmas. Teises stardis sai ta 575 silmaga kuuendana finaali, kuid sel korral edestas teda 577 silmaga kolmanda tulemuse lasknud Raul Erk. Parimana suutis olümpiavõitja Christian Reitz lasta 591 silma.

Finaalis said meie mehed alustuseks 2 silma trahvi napi hilinemise eest, kuid ei lasknud sellest ennast häirida ja tõusid kenasti konkurentsi. Lõpuks tuli siiski leppida Raulil kuuenda ja Peetril viienda kohaga. Kindla võidu võttis Reitz.

Esimesel päeval peetud mix harjutuses pääsesid meie püssilaskurid juuniorid Anastassia Olewitz ja Artjom Ert seitsmendana poolfinaali, kuid jäid lõpuks kaheksandaks.

Kuid Anastassia Olewitzi jätkas üksinda kindlalt. Esimesel päeval lastud 621.9 silmaga oli ta juunioridest neljas, teisel päeval 620,6 silmaga viies ning finaalis tuli kuuendaks. 2004.a.  ja hiljem sündinud noorte hulgas peetud eraldi arvestuses oli ta teine ja pääses nende finaali. Seal sai ta suure ülekaaluga esikoha, ning kindlustas endale sellega koha superfinaalis, kus peaauhinnaks oli sõiduauto Citroen. Ülipõnevas võistluses saalitäie publiku ees, mida lasti ühe lasu kaupa, kukutas Anastassia üksteise järel konkurentsist välja hulga tituleeritud ja kogenud laskureid, kuni eelviimasel lasul olümpiahõbe ukrainlane Sergei Kulish edestas teda 0,3 silmaga. Auto võitis aga hoopis püstolilaskur Gauderic Pairoux Prantsusmaalt, kes edestas Kulishit peale võrdset tulemust ümberlaskmisel.

VIIMASED UUDISED

Eesti Laskurliit on avalikes huvides mittetulundusühinguna tegutsev heategevuslik juriidiliste isikute vabatahtlik ühendus, mille eesmärgiks on laskespordi edendamine ja sportlike eluviiside arendamine elanikkonna hulgas, harrastus- ja võistlusspordi propageerimine ja koordineerimine.

Eesti Laskurliit © Kõik õigused kaitstud.

To Top